Triumfalny powrót grudziądzkich strażaków w zawodach wytrzymałości

Triumfalny powrót grudziądzkich strażaków w zawodach wytrzymałości

Zarówno w Opolu jak i w Garwolinie, reprezentanci Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu odnieśli znaczące sukcesy w zawodach sprawnościowych dla strażaków oraz w strażackim maratonie. Ich osiągnięcia zostały uhonorowane nagrodami, które teraz stanowią dumę całego miasta.

Nie ma żadnej niejasności co do faktu, że strażacy muszą prezentować wysoką formę kondycyjną. Naszych reprezentantów z Grudziądza cechuje właśnie taka forma, co udowodnili zdobywając laury na ostatnich zawodach.

Podczas zawodów Opole Toughest Firefighter, dedykowanych jedynie najwytrzymalszym strażakom, w składzie naszej drużyny znaleźli się dwaj niezwykle zdolni strażacy. Aspirant Robert Pylak triumfował zdobywając trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Starszy sekcyjny Piotr Mielnik może nie zdołał stanąć na podium, ale jego wynik był niemniej godny uwagi. Zajął bowiem 11. miejsce w kategorii OPEN, co świadczy o dobrym czasie jaki osiągnął. Wspólnie wystartowali w konkurencji tandemowej.

Z kolei podczas III Biegu Strażackiego w Garwolinie, zdolny strażak Tomasz Zimmerman z Grudziądza stanął na drugim stopniu podium w kategorii M50. Był on jednym z pięciu strażaków reprezentujących województwo kujawsko-pomorskie na tej imprezie.