Zatrzymanie 46-latka za uprawę konopi indyjskich i posiadanie marihuany

Zatrzymanie 46-latka za uprawę konopi indyjskich i posiadanie marihuany

W grudziądzkim oddziale kryminalnym, funkcjonariusze wytropili i ujęli 46-letniego mężczyznę. W jego posiadaniu znaleźli konopie indyjskie hodowane na działce oraz prawie 200 gramów marihuany. Teraz, mężczyzna musi stawić czoła konsekwencjom posiadania, hodowli oraz narzędzi do produkcji substancji odurzających.

Funkcjonariusze z grudziądzkiej jednostki policji znaleźli i przejęli duże ilości marihuany i krzewy konopi indyjskich. Wszystko to miało miejsce podczas operacji przeprowadzonej w ostatni piątek, 14 czerwca. Wówczas to udało im się zatrzymać na gorącym uczynku 46-letniego mężczyznę, który prowadził uprawę konopi indyjskich na prywatnej działce rekreacyjnej.

Na miejscu, w specjalnie przygotowanym namiocie, policjanci odkryli trzy doniczki z roślinami w późnej fazie wzrostu. Ponadto, w obrębie nieruchomości, funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli niemal 200 gramów suszu roślinnego. Po przeprowadzeniu badań, stwierdzono, że jest to marihuana – informuje asp. Łukasz Kowalczyk, specjalista jednoosobowego stanowiska ds. prasowo-informacyjnych Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut posiadania dużej ilości narkotyków, a także ich produkcji i narzędzi służących do tego celu. Za popełnione czyny grozi mu kara pozbawienia wolności od jednego do dziesięciu lat.

Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego środki ostrożności, takie jak dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe o wartości 2000 zł.