Turbina o dużym gabarycie na ulicach Grudziądza: Ruch uliczny zakłócony podczas nocnego transportu

Turbina o dużym gabarycie na ulicach Grudziądza: Ruch uliczny zakłócony podczas nocnego transportu

Podczas nocy przechodzącej z wtorku 26 marca na środę 27 marca, na ulicach Grudziądza będzie miało miejsce transportowanie dużej turbiny do budowanej elektrowni. Już we wtorkowe popołudnie, mieszkańcy mogą oczekiwać pewnych utrudnień w ruchu drogowym. Wprowadzone zostaną również zmiany w kursowaniu tramwajów linii nr 2.

Elektrownia, przy której budowie ma być użyta ta wielkogabarytowa turbina, znajduje się na ulicy Skowronkowej. Turbina dotarła Wisłą do Grudziądza i nad ranem z środy ma zostać przetransportowana od rzeki do placu budowy. Jak mówią pracownicy Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu, nic tak rozmiarowego nie poruszało się jeszcze po ulicach tego miasta.

Mieszkańcy mogą oczekiwać przejściowych problemów z ruchem drogowym już od 26 marca. O godzinie 17:30 nastąpi ograniczenie ruchu na przecięciu ulic Bydgoskiej i Chełmińskiej. Bezpośredni przejazd przez ulicę Bydgoską zostanie czasowo zablokowany zarówno w kierunku Szkoły Podstawowej nr 15, jak i w stronę Dworca Kolejowego Przedmieście. Niemniej jednak, podróżni będą mogli objechać te obszary poprzez wysepki przystanków tramwajowych.

Od godziny 17:30 na skrzyżowaniu ulic Bydgoskiej i Chełmińskiej rozpocznie się demontaż sygnalizatorów świetlnych oraz linii tramwajowej. Jest to konieczne, aby zezwolić na przewóz turbiny przez te obszary.