Usunięcie gigantycznego guza w grudziądzkim szpitalu – miał on prawie 15 kilogramów

Usunięcie gigantycznego guza w grudziądzkim szpitalu – miał on prawie 15 kilogramów

W grudziądzkim szpitalu doszło do skomplikowanej operacji, podczas której zespół chirurgów usunął kobiecie masę guza przypisanych do jej przydatków, znacząco przekraczającą wagę 14 kilogramów. Niezwykle duża wielkość guza, sięgająca 40 centymetrów, była efektem zaniedbań zdrowotnych pacjentki, która przez ponad 30 lat nie poddała się żadnym badaniom ginekologicznym.

Pacjentka, która długie lata zaniedbywała swoją sytuację zdrowotną i unikała badań ginekologicznych, została przyjęta na Oddział z podejrzeniem istnienia guza przydatków. Operacja była niezwykle skomplikowanym procederem medycznym. Zadaniem lekarzy było usunięcie nie tylko potężnego guza, ale także innych części przydatków oraz macicy. Prowadzącym ekipę chirurgiczną był dr n. med. Paweł Sadłecki, Koordynator Oddziału.

Jak podaje grudziądzka placówka medyczna, operacja przebiegła pomyślnie mimo jej skomplikowanego charakteru i wymagań. Wielkość guza, jakim była pacjentka obciążona, osiągała aż 40 centymetrów, a jego waga wynosiła blisko 15 kilogramów, dokładnie 14,46 kg.