Wypadek motoroweru na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Wybickiego w Grudziądzu. Kierujący pojazdem został ranny

Wypadek motoroweru na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Wybickiego w Grudziądzu. Kierujący pojazdem został ranny

Sytuacja na drodze w Grudziądzu nabrała dramatycznego charakteru, kiedy to doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motorowerzysty. Na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Wybickiego, kierujący jednośladem gwałtownie zahamował, by uniknąć potrącenia pieszego, co skutkowało poważnym upadkiem.

Grudziądzka policja dokładnie zrekonstruowała przebieg wydarzeń, które miały miejsce dzisiaj (we wtorek) około godziny 11:30. Jak informują służby, motorowerzysta próbował skręcić w lewo z ulicy Wybickiego na Sikorskiego. Niestety, w ostatnim momencie zauważył przechodzącą przez pasy osobę i musiał nagle hamować. W wyniku tego manewru pojazd przewrócił się na bok.

Na szczęście piesza, której życie mogło być zagrożone, wyszła z tej sytuacji bez żadnych obrażeń. Również 61-letnia pasażerka jadąca na motorowerze nie odniosła żadnych uszkodzeń.

Niestety, nie obyło się bez poszkodowanego. 67-letni kierowca motoroweru doznał obrażeń. Na miejscu wypadku pierwsza pomoc została mu udzielona przez strażaków, a następnie ratowników medycznych. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, jednak na szczęście jego życie nie jest zagrożone.

Służby prawdopodobnie zakwalifikują to zdarzenie jako kolizję drogową.