W powiecie brodnickim doszło do śmiertelnego wypadku drogowego

W powiecie brodnickim doszło do śmiertelnego wypadku drogowego

W powyżej wspomnianym wypadku zmarł mężczyzna w wieku 22 lat. Doszło do wypadku na jednej z dróg nieopodal Grudziądza. O podobnym zdarzeniu w innej lokalizacji przeczytacie tutaj https://epiaseczno.pl/spowodowal-smiertelny-wypadek-policja-poszukiwala-go-dwa-dni/.

Dwa samochody osobowe, które jechały naprzeciwko siebie, nie opanowały prędkości i wzajemnie się zderzyły. Zderzenie było na tyle poważne, że mężczyzna w wieku 22 lat zmarł na miejscu. Nie udało się go odratować lub przetransportować do szpitala. Z najnowszych informacji dowiadujemy się jednak, że prokuratura dalej pracuje nad ustaleniem szczegółów dotyczących tego zderzenia drogowego. Planują ustalić wszystkie możliwości, aby mieć pewność, w jakich okolicznościach zmarł mężczyzna. Przeprowadzono liczne oględziny otoczenia oraz zabezpieczono resztę pojazdów, które zderzyły się podczas karambolu drogowego. Niestety, kiedy służby ratunkowego dotarły na miejsce, kierowca jednego z samochodów biorących udział w wypadku był zakleszczony wewnątrz pojazdu. Wraz 22-letnim mężczyzną podróżował też współpasażer w wieku 21 lat. Udało mu się przeżyć, jednak doznał niezwykle silnych obrażeń nogi oraz klatki piersiowej.

Osoby jadące z naprzeciwka miały więcej szczęścia

Reszta osób biorąca udział w wypadku miała o wiele więcej szczęścia od młodych mężczyzn. Nie doznali poważnych obrażeń ciała i byli w stanie po wypadku wyjść o własnych siłach z pojazdu. Byli w ciężkim szoku, jednak nie wymagali hospitalizacji, ponieważ ich rany były jedynie drobne i powierzchowne. Na ten moment nie wiemy jednak, kto tak naprawdę spowodował wypadek i po czyjej stronie leży prawna wina. Prokuratura nie jest w stanie wyciągnąć z tego zdarzenia żadnych konsekwencji. Nadal trwają ustalenia dotyczące tego, w jakich okolicznościach doszło do tak poważnego zderzenia, które zakończyło się śmiercią kierowcy.

Na miejscu pracują nie tylko ratownicy medyczni, ale także oddział policyjny, które zajmuje się ustaleniami dotyczącymi tego wypadku drogowego. Policjantom na służbie pomagają także strażacy, którzy zabezpieczają ślady śmiertelnego wypadku.

Groźne zderzenie dwóch samochodów

Dzień później w okolicy Grudziądza kierowca samochodu wymusił pierwszeństwo i tym samym spowodował zderzenie. Uderzyły w siebie dwa pojazdy osobowe. Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego. Policja ustaliła, że jeden z kierowców jechał zgodnie z przepisami, dlatego też wina leży po osobie wymuszającej pierwszeństwo przejazdu. Ze względu na uderzenie między pojazdami osobowymi ruch na tej drodze został wstrzymany na następne kilkadziesiąt minut. Posprzątaniem miejsca zdarzenia zajęli się okoliczni strażacy.