XXVI Memoriał im. Edmunda Brylińskiego: Podnoszenie Ciężarów to pasja młodych zawodników z LKS Żuławy

XXVI Memoriał im. Edmunda Brylińskiego: Podnoszenie Ciężarów to pasja młodych zawodników z LKS Żuławy

Grudziądz, znane miasto województwa kujawsko-pomorskiego, po raz dwudziesty szósty stało się miejscem tradycyjnej rywalizacji ciężarowców podczas Memoriału im. Edmunda Brylińskiego. W tym roku zdecydowano się na udział młodych adeptów tego sportu, którzy są członkami Sekcji Podnoszenia Ciężarów organizowanej przez LKS Żuławy.

Tym razem, na wyprawę do Grudziądza zdecydowali się następujący zawodnicy: Marcin Kałużny, Dawid Smoliński oraz Michał Dudek. Towarzyszył im trener Piotr Potocki, a także Szymon Kopal, który pełnił funkcję asystenta trenera.

Wśród startujących największe sukcesy odnotował 15-letni Michał Dudek, który nie tylko wygrał rywalizację, ale również zdobył cenne pierwsze miejsce. Był to dla młodego sportowca jeden z ostatnich testów przed nadchodzącymi Mistrzostwami Polski dla zawodników do lat 15.

Osiągnięcia innych młodych uczestników Sekcji Podnoszenia Ciężarów LKS Żuławy także są godne uwagi. Zarówno Marcin Kałużny jak i Dawid Smoliński odnieśli istotne sukcesy. Obaj podnieśli ciężar o wadze 50 kg, choć podrzut Dawida, który wynosił 60 kg, okazał się nieznacznie lepszy. Każdy z zawodników miał zaszczyt odebrać puchar oraz dyplom upamiętniający udział w zawodach.