Zatrzymanie ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości 47-latka w Grudziądzu

Zatrzymanie ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości 47-latka w Grudziądzu

22 listopada, w Grudziądzu, służby policyjne zakończyły półroczne poszukiwania 47-letniego mężczyzny, który ukrywał się przed prawem. Mężczyzna został odnaleziony i zatrzymany przez funkcjonariuszy w jednej z altan ogrodowych. Po zakończeniu działań policyjnych, poszukiwany został przekazany do aresztu.

Listem gończym poszukiwany był ten mężczyzna przez około pół roku – skazano go na karę pozbawienia wolności, której nie chciał odbyć. Policjanci z Zespołu ds. Poszukiwań Osób Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu ustalili, że ukrywający się 47-latek może znajdować się na terenie jednego z miejskich ogrodów działkowych.

Jak relacjonuje asp. Łukasz Kowalczyk z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu, funkcjonariusze zapukali do drzwi altany ogrodowej. Nieznajoma osoba znajdująca się w jej wnętrzu najpierw nie chciała wpuszczać policji. Po pewnym czasie jednak zmieniła zdanie i otworzyła drzwi.

Podczas przeszukiwania altany, policjanci zwrócili uwagę na niezwykły szczegół – brakującą fugę na części podłogi w kuchni. Kształt powstały w wyniku tego braku sugerował istnienie wejścia do ukrytego pomieszczenia. Policjantom udało się odkryć prowizoryczny właz, pod którym ukrywał się poszukiwany 47-letni mieszkaniec Grudziądza – mówi asp. Kowalczyk.