Wieczór z piosenkami Édith Piaf w polskim tłumaczeniu, w wykonaniu Aleksandry Tylus

Wieczór z piosenkami Édith Piaf w polskim tłumaczeniu, w wykonaniu Aleksandry Tylus

W klubie „Akcent” na scenie stanęła Aleksandra Tylus, uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego w Grudziądzu i jednocześnie studentka Studia Piosenki prowadzonego przez Zbigniewa Poliszczuka. Tej piątkowej nocy, prezentowała ona piosenki słynnej Édith Piaf, aczkolwiek w polskich interpretacjach.

Tytułem koncertu był „Ola śpiewa Édith Piaf”, co stanowiło wyzwanie dla wciąż młodej artystki, jaką jest 16-letnia Aleksandra Tylus. Choć jest uczennicą grudziądzkiego liceum, niebywale istotnym jest fakt, że od dziewiątego roku życia zgłębia tajniki sztuki wokalnej pod okiem Zbigniewa Poliszczuka w jego Studio Piosenki.

Prawdziwe uznanie zdobyła podczas Festiwalu im. Jonasza Kofty w Warszawie. Reprezentując tam Studio Piosenki, wykonała utwory „Song o ciszy” oraz „Jestem chora”, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem jury. W rezultacie, została uhonorowana Nagrodą Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Aleksandra Tylus posiada niski, charakterystyczny głos, który skupia na sobie uwagę słuchaczy, a jego niezwykły brzmienie zaskakuje i wywołuje emocje.