55-letni kierowca ciężarówki gubi niedokładnie zabezpieczony kontener na autostradzie A1 pod Grudziądzem

55-letni kierowca ciężarówki gubi niedokładnie zabezpieczony kontener na autostradzie A1 pod Grudziądzem

W nocy 6 grudnia 2023 roku na pasie awaryjnym autostrady A1 w pobliżu Grudziądza doszło do nietypowego incydentu. Policja otrzymała zgłoszenie, że na drodze leży porzucony kontener. Okazało się, że to wynik niedokładnego zabezpieczenia ładunku przez 55-letniego operatora pojazdu ciężarowego.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 2 nad ranem. Policjanci z Grudziądza dostali informacje o niebezpiecznej przeszkodzie na autostradzie. Jak powiedzieli, kontener leżący na pasie awaryjnym mógł stanowić poważne zagrożenie dla innych użytkowników drogi.

Podczas prac służb ratunkowych na miejscu zdarzenia, zjawiał się 55-letni kierowca scanii, mieszkaniec powiatu mławskiego. Mężczyzna przyznał, że zauważył brak kontenera na swoim pojeździe, po czym zawrócił w Lisewie i wrócił na trasę od Kopytkowa, aby odnaleźć zgubiony ładunek. Informację tę podał asp. Łukasz Kowalczyk, rzecznik grudziądzkiej policji.

Podczas rozmowy z 55-latkiem, funkcjonariusze wyczuli od niego intensywny zapach alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło ich przypuszczenia – kierowca miał we krwi ponad 1,3 promila alkoholu. Na skutek tego natychmiast stracił prawo jazdy, a cała sprawa trafi do sądu.

Asp. Kowalczyk wyjaśnił, że za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi kierowcy do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto, za spowodowanie zdarzenia drogowego może zostać ukarany grzywną.