Auchan w Grudziądzu został zamknięty

Auchan w Grudziądzu został zamknięty

Auchan w Grudziądzu został zamknięty, co z pewnością jest przykrą wiadomością dla wszystkich klientów tego sklepu. Tak naprawdę nie tylko Grudziądz musiał pożegnać się z Auchan, ale także Lubin. Co było powodem zamknięcia tych dwóch supermarketów? Okazuje się, że powodem był brak rentowności, gdyż sklep zaczął przynosić coraz mniejsze dochody. Właśnie ze względu na straty taka decyzja była nieunikniona. Trzeba jednak pochwalić pracowników, którzy podjęli wszelkie wysiłki, aby przywrócić rentowność grudziądzkiemu Auchan. Niestety bez skutku.

Auchan ma problemy z rentownością

Gerard Gallet, Dyrektor generalny Auchan Retail Polska, przyznał, że decyzja o zamknięciu sklepów była bardzo trudna. Chodzi tu głównie o pracowników, którzy musieli zostać bez pracy. Dyrektor stwierdza, że na swoje sklepy patrzą wielowymiarowo, co oznacza dbanie o rentowność, a także cele strategiczne. Oba sklepy były czynne do 27 września 2020 r.
To jednak nie jedyne sklepy tej sieci, które trzeba było zamknąć. To samo stało się z supermarketami w Mysłowicach i Dąbrowie Górniczej. W takich sytuacjach powodem jest niekorzystna analiza finansowa, co z pewnością jest dużym ciosem i dla pracowników i dla zarządu.

Wsparcie dla pracowników

Sieć przygotowała jednak coś dla swoich pracowników. Otóż każdy ze zwolnionych mógł liczyć na odprawę oraz szansę na zatrudnienie w innym sklepie na terenie regionu. Ci, którzy przekroczyli pewien wiek, mogli liczyć również na świadczenia przedemerytalne.