Ewakuacja budynku w Grudziądzu z powodu nieszczelnych butli gazowych

Ewakuacja budynku w Grudziądzu z powodu nieszczelnych butli gazowych

Podczas godzin popołudniowych dnia 10 grudnia, służby ratunkowe w Grudziądzu otrzymały alarmujące zgłoszenie. Z budynku NOT przy ulicy Piłsudskiego dobiegał intensywny zapach gazu. Bez zwłoki na miejsce skierowano trzy jednostki straży pożarnej, policję oraz techników z pogotowia gazowego.

Po dotarciu na miejsce, służby ustaliły, że źródłem problemu są uszkodzone butle gazowe. Okazało się, że były one nielegalnie przechowywane przez właściciela lokalu gastronomicznego znajdującego się na parterze budynku. Służby natychmiast wyniosły butle na zewnątrz, minimalizując zagrożenie.

Sytuacja ta spowodowała poważne pytania. Jak mogło dojść do tego, że uszkodzone butle gazowe były magazynowane w środku budynku? W odpowiedzi na te pytania, lokalna policja pod nadzorem prokuratury w Grudziądzu podjęła działania śledcze. Postępowanie jest prowadzone pod kątem potencjalnego narażenia wielu osób na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Jeśli okaże się, że doszło do takiego przestępstwa, odpowiedzialnym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Interesujący jest fakt, że w tym samym dniu policja otrzymała zgłoszenie o możliwym podtruciu kilku osób przebywających w ewakuowanym budynku. Sprawa ta jest równolegle badana przez śledczych.