Gra karciana „Grudziądz do pary”

Gra karciana „Grudziądz do pary”

Gra karciana „Grudziądz do pary” to oferta dla miłośników tradycyjnych gier towarzyskich. Ciekawe jest to, że grę wydała grudziądzka Informacja Turystyczna. Dotyczy ona kojarzeniu ze sobą obrazków, więc zasady są bardzo proste. Występuje w niej wszystko, co się kojarzy z Grudziądzem. Są to więc zabytki, postacie, a także dyscypliny sportowe charakterystyczne dla miasta. Na obrazkach będziemy mogli też rozpoznać grudziądzkie produkty, które wszyscy kojarzymy.

„Dobble” po grudziądzku

Jeśli graliśmy kiedykolwiek w popularną grę „Dobble”, to na pewno spodoba nam się „Grudziądz do pary”. Gra polega na rozpoznaniu dwóch takich samych obrazków, znajdujących się na swojej karcie i karcie na stole. Jest więc gra, w której spostrzegawczość jest największym atutem.

Gra karciana „Grudziądz do pary” składa się 31 kart, gdzie na każdej karcie znajduje się 6 obrazków. Wśród tych obrazków znajdziemy różnego rodzaju zabytki i atrakcje związane właśnie z Grudziądzem. Dla przykładu na kartach rozpoznamy wieżę Klimek, spichlerze, Bronka Malinowskiego czy choćby typowe dla Grudziądza tramwaje.

Grudziądzka gra karciana

Tego rodzaju gry karciane sprawdzają się w wielu okazjach. Można nimi umilić nasze wieczory towarzyskie, które spędzamy w gronie bliskich znajomych. Choć dzisiejszy świat zdominowała rozrywka elektroniczna, to nadal siedzenie przy komputerze lub konsoli nie jest dobrym pomysłem, gdy gościmy przyjaciół w naszym salonie. Lepiej jest wtedy zaproponować grę karcianą w akompaniamencie przekąsek, napojów i dobrej muzyki. Co do przekąsek – uważajmy, by nie mieć zbyt tłustych palców podczas gry; tłuste plamy na kartach nie wyglądają zbyt dobrze.

Ze względu na proste zasady gry, nadaje się ona idealnie jako rozrywka dla całej rodziny. Można pograć z dziećmi, ale oczywiście dopiero po odrobieniu lekcji! Jest to też oczywiście dobra okazja na prezent, zwłaszcza dla kogoś, kto jest w swoim mieście wręcz zakochany. Koszt tej karcianki to 20 zł, a nabyć ją można w Informacji Turystycznej (Rynek 3-5), Biurze Obsługi Mieszkańca (CH Alfia) lub w recepcji Mariny Grudziądz.