Imię dla orła – konkurs dla dzieci

Imię dla orła – konkurs dla dzieci

Imię dla orła – konkurs dla dzieci. Grudziądzka Straż Miejska może się pochwalić nowym funkcjonariuszem, a jest nim maskotka orzeł. Jest to dość nietypowy kandydat na strażnika miejskiego, choć na pewno znajdzie swoje zadania. Może orzeł będzie ekologiczną alternatywą drona? A tak całkiem poważnie to maskotka będzie towarzyszyć strażnikom w festiwalach i różnych zajęciach. Orły są kojarzone jako silne i dzielne ptaki, więc jest to jak najbardziej zrozumiałe, że aż chce się mieć je w jako symbol. Można też powiedzieć, że jako Polacy to rozumiemy, bo sami mamy orła w godle, choć tak naprawdę mamy tam nie orła a bielika. Bieliki są zwane orłami tylko potocznie, a naprawdę są zupełnie osobnym gatunkiem z rodziny jastrzębowach.

Imię dla orła – konkurs

Bez względu na to, jakie zadania czekają dzielnego orła, trzeba mu wymyślić imię. Imię dla orła to zadania dla najbardziej kreatywnych i pomysłowych, a kto może być bardziej kreatywny niż dzieci? Straż Miejska ogłosiła więc konkurs dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Konkurs dotyczy tylko imienia, a określenie gatunku ptaszka to już temat na inny konkurs.

Jak zgłosić dziecko do konkursu?

Oczywiście, aby uczeń mógł wziąć udział w konkursie, potrzebuje zgody opiekuna. Zgodę taką razem ze zgłoszeniem trzeba wysłać na adres [email protected] albo [email protected]. Co wpisać w tytule maila? Tytuł takiej wiadomości to „Konkurs na imię dla maskotki Straży Miejskiej w Grudziądzu”, ale jest też opcja dla tradycjonalistów. Zgłoszenie można też wysłać za pomocą poczty z takim samym dopiskiem jak tytuł maila. Taką przesyłkę wysyłamy później na adres Straży Miejskiej w Grudziądzu (ul. Piłsudskiego 51, 86-300)

Zasady konkursu

Ramy czasowe konkursu to 7-18 grudnia 2020 r., więc aż tak dużo czasu na zastanowienie się nie ma. Należy w tym terminie przesłać proponowane przez ucznia imię dla orła i wysłać je razem z danymi osobowymi. Liczy się data wpływu przesyłki do adresata, więc lepiej zająć się tym odpowiednio wcześnie. Ważne jest, aby wszystko wypełnić poprawnie, gdyż tylko pełne zgłoszenia będą się liczyć w konkursie. Kto się zajmie wyłonieniem zwycięzców? Przedstawiciele Straży Miejskiej zbiorą się, aby utworzyć specjalną komisję konkursową. Należeć do niej będą komendant Mariusz Sędzicki oraz Bogumiła Leśniewicz i Karol Piernicki, którzy zajmują się profilaktyką i komunikacją społeczną.