Kierowca ciężarówki wyprzedził policjantów na zakazie

Kierowca ciężarówki wyprzedził policjantów na zakazie

Kierowcą ciężarówki, który wyprzedził policjantów na zakazie, okazał się mężczyzna w wieku 26 lat. Co więcej, podczas interwencji policjantom udało się odkryć, że nie miał on prawa jazdy. Prowadził zatem bardzo duży pojazd bez niezbędnego do tego uprawnienia dla kierowców. Mężczyzna nie miał tego dnia szczęścia, ponieważ wyprzedził radiowóz w miejscu, w którym nie wolno wykonywać takich manewrów. Najśmieszniejszym elementem wydarzenia było to, że w tym miejscu wyprzedzanie pojazdów było zabronione. Warto również wspomnieć o tym, że radiowóz wyprzedzany przez mężczyznę był oznakowany.

Podobne zdarzenia miało również miejsce na Podlasiu, gdzie mężczyzna zapłaci 6000 złotych mandatu za wyprzedzanie cysterny w niebezpieczny sposób https://www.naszepodlasie.pl/wyprzedzal-na-skrzyzowaniu-prowadzac-cysterne-teraz-zaplaci-6-000-zlotych-grzywny/.

Kiedy policja w Grudziądzu zatrzymała pirata drogowego i poddała go kontroli, okazało się po chwili, że nie miał on prawa jazdy pomimo tego, że prowadził ciężarówkę. Oprócz wykroczenia na drodze popełnił on również poważne przestępstwo.

Wyprzedzanie radiowozów bez prawa jazdy

Podczas tego incydentu policjanci patrolowali drogę często uczęszczaną przez samochody. Odpowiedzialni za to zadanie byli policjanci z tak zwanej grupy speed. Zajmują się oni walką z przestępczością na drogach. Zostali powołani głównie po to, aby poradzić sobie z łamaniem przepisów przez kierowców. W miejscu, gdzie w związku z pracami drogowymi należy zachować szczególną ostrożność i nie można aktualnie wyprzedzać, policjanci zauważyli, że ich radiowóz nagle został wyprzedzony przez ciężarówkę. Kierowca nie miał szczęśliwego dnia. Policjanci go zatrzymali i przeprowadzili kontrolę, podczas której odkryli, że przemieszczał się swoim pojazdem bez prawa jazdy.

Mężczyzna w wieku 26 lat kilka miesięcy temu stracił swoje prawo jazdy kilka miesięcy wcześniej ze względu na to, że poruszał się pojazdami pod wpływem alkoholu. Policjanci podczas zatrzymania mężczyzny na miejscu ukarali go mandatem, jednak dodatkowo odpowie on przed sądem za to, że dokonał wykroczenia na drodze pomimo zakazu prowadzenia pojazdów.