Na ulicy Sienkiewicza w Grudziądzu pojawiają się długo wyczekiwane przez mieszkańców pasy

Na ulicy Sienkiewicza w Grudziądzu pojawiają się długo wyczekiwane przez mieszkańców pasy

Mieszkańcy Grudziądza w końcu doczekali się tego, że władze miasta zadbały o domalowanie tak zwanej zebry na jednej z ulic. Jednak dlaczego byli zmuszeni do czekania aż kilku tygodni na aktualizację tego odcinka trasy? Jest to jedna z najczęściej wykorzystywanych ulic w mieście, dlatego też wielu obywateli spodziewało się sprawniejszego działania renowacyjnego. Mówimy o ulicy Sienkiewicza, która mieści się w pobliżu jednej z szkół podstawowych w mieście Grudziądz. Już w sierpniu policjanci z Grudziądza wskazywali na to, że pasy w okolicy Sienkiewicza zostały mocno zatarte. Dlatego też apelowali o rozpoczęcie renowacji tego odcinka jezdni.

Ze względu na to, że ulica znajduje się obok szkoły podstawowej, należało jak najprędzej wykluczyć nieprawidłowości. Stwarzały one dodatkowe zagrożenie na drodze uczęszczanej przez młodocianych. Dlaczego czekaliśmy tak długo na odmalowanie pasów, skoro funkcjonariusze wystąpili do zarządu dróg o renowację miesiąc temu? Co z właściwym poziomem bezpieczeństwa przy drodze prowadzącej do szkoły podstawowej w Grudziądzu?

Pasy miały zostać przywrócone jeszcze 1 września na czas rozpoczęcia roku szkolnego. Dlaczego zatem tak się nie stało?

Z informacji wynika, że zarząd dróg miejskich w Grudziądzu był zmuszony do poddania sprawy pod ocenę komisji bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ostatecznie posiedzenie komisji zostało zwołane dopiero 9 września. Dopiero od tego momentu komisja wyraziła zgodę na odnowienie wspomnianej przez funkcjonariuszy ulicy. Zanim ktokolwiek otrzymał zlecenie na odmalowanie pasów przy ulicy Sienkiewicza, sprawa trafiała od urzędu do urzędu. Mieszkańcy Grudziądza doczekali się zakończenia prac dopiero w połowie września.

Przypominamy o tym, że zarówno zarząd dróg, jak i policjanci, którzy poddali ulicę oględzinom, apelowali o odmalowanie jezdni do 1 września. Mimo wszystko to nie koniec sytuacji związanej z kłopotliwymi ulicami. Nieustępliwi policjanci zauważyli kilka innych nieprawidłowości na ulicach nieopodal dróg przy Sienkiewicza. Zaproponowali stworzenie zupełnie nowego przejścia dla pieszych. Ich zdaniem jest niezbędne w celu zwiększenia bezpieczeństwa obok jednego z technikum. Podobno komisja pozytywnie odniosła się do propozycji związanej z zaprojektowaniem przejścia dla pieszych. Ma ono powstać w terminie do 30 września.