Polityczne spotkania Bronisława Komorowskiego z młodzieżą

Polityczne spotkania Bronisława Komorowskiego z młodzieżą

We wtorek Bronisław Komorowski, były prezydent Polski, odwiedził IV Liceum Ogólnokształcące w Grudziądzu, by spotkać się z uczniami. Na jakie tematy się wypowiadał?

We wtorek były prezydent RP Bronisław Komorowski spotkał się z młodzieżą w Grudziądzu. Aby zachęcić młodych ludzi do aktywności społecznej, Komorowski przyjechał do Grudziądza. Młodzi ludzie m.in. zachęcani byli do zadawania pytań. Komorowski, były poseł, minister obrony narodowej i marszałek Sejmu, przyjechał do Grudziądza we wtorek.

Energia jądrowa i odnawialna były wśród tematów, o które pytano byłego prezydenta. Akceptuję ogólny kierunek myślenia o polskiej energetyce, ale mam kilka zastrzeżeń. Odniósł się także do braku debaty publicznej na temat energetyki, w tym energetyki jądrowej: Nie było w ogóle publicznej dyskusji na temat energetyki, w tym energetyki jądrowej. Pierwsza elektrownia atomowa powstała w Żarnowcu na początku lat 80. (projekt został wstrzymany w latach 90. – przyp. red.), rząd wyraził zamiar wydania na nią pieniędzy, ale nie będzie żadnych konsultacji w tej sprawie.