Nowe parkomaty w Grudziądzu

Nowe parkomaty w Grudziądzu

Indigo Poland zwyciężyło w przetargu przeprowadzonym przez Zarząd Dróg Miejskich, przejmując od City Parking Group zarządzanie grudziądzką Strefą Płatnego Parkowania. Jak informowaliśmy wcześniej, do obsługi Strefy Płatnego Parkowania wybrano propozycję droższą, a alternatywę uznano za zbyt tanią.

Kluczowym warunkiem postawionym przez ZDM w ostatnim przetargu była wymiana wszystkich 45 parkomatów w grudziądzkiej Strefie Płatnego Parkowania.

W weekend 1 i 2 kwietnia City Parking Group jest zobowiązana do usunięcia swoich urządzeń, a Indigo Polska do zainstalowania własnych parkometrów. Weekend jest optymalnym momentem na to przejście, ponieważ w soboty i niedziele Strefa Płatnego Parkowania pozostaje nieaktywna.

Indigo Poland musi nie tylko założyć urządzenia, ale także uruchomić system obsługi SPP, aby sprzedaż biletów parkingowych mogła ruszyć w poniedziałek rano.

Zmodernizowane parkomaty są znacznie bardziej zaawansowane od obecnych, oferując liczne dodatkowe funkcje, które ułatwią życie zmotoryzowanym.

– Ponieważ zostały wyprodukowane przez tego samego producenta, oczekuje się, że kierowcy nie będą mieli problemów z ich użytkowaniem, jak twierdzi Jarosław Murgała, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu.