Szpital w Grudziądzu potrzebuje nagle bardzo dużej pożyczki

Szpital w Grudziądzu potrzebuje nagle bardzo dużej pożyczki

Okazuje się, że szpital w Grudziądzu wymaga nagłej pożyczki. W dodatku całkiem sporej. Zgodnie z najnowszymi informacjami radni dali zielone światło na zaciągnięcie stu milionów złotych. Pożyczkę podzielono na dwa etapy. Jeden ma wynieść 95 milionów, drugi zaś 5 milionów złotych. Zabezpieczeniem pożyczki będą hipoteki nieruchomościowe, które należą do szpitala. Potrzebne są aktualnie niezbędne na spłaty zaległych zobowiązań.

W dodatku brakuje środków na pokrycie aktualnych potrzeb związanych z usługami medycznymi. Wniosek dotyczący zapożyczenia tak dużej kwoty jest oczywiście dosyć przykry. Mimo wszystko szpital potrzebuje tego zastrzyku gotówki, aby sprostać aktualnym długom. W dodatku, jeżeli potrzeby finansowe będą rosły bez pokrycia. Wkrótce dyrekcja szpitala nie będzie miała z czego wypłacić wypłat pracownikom obiektu.

Radni są oburzeni decyzją pożyczki na tak dużą kwotę

Wielu radnych rady miejskiej zwraca uwagę na to, że jest to decyzja podjęta pomimo braku dostatecznie szczegółowych konsultacji. Dlatego też nie podoba im się, że szpital zaciąga tak dużą kwotę. Mimo wszystko musimy zwrócić uwagę na to, że pieklący brak funduszy wkrótce dotknie również pracowników. Zarząd szpitala w niedalekiej przyszłości może mieć problemy z wypłaceniem należności finansowej dla pracowników placówki.

Z drugiej strony prezydent Grudziądza odpowiada, wskazując na zupełnie inne fakty. Ponieważ jego zdaniem jest to sprawa, która nie pojawiła się nagle. Prezydent tego miasta wskazuje na to, że szpital borykał się z takimi problemami już dwa lata temu i rok temu. Z tego powodu nie widzi on słuszności w tym, że radnym zarzuca się zbyt nagłe działanie. Szpital już dawno stracił środki niezbędne do funkcjonowania.