W Grudziądzu na przełomie jednego tygodnia doszło do kilkunastu poważnych wypadków drogowych

W Grudziądzu na przełomie jednego tygodnia doszło do kilkunastu poważnych wypadków drogowych

Na drogach Grudziądza w zeszłym tygodniu doszło do kilkunastu zdarzeń drogowych. Przyczyną większości z nich była jazda niezgodna z przepisami. Okazuje się, że wielu kierowców nadmiernie wymusza pierwszeństwo na drogach. Co więcej, część z nich nie przebiera w środkach i chętnie poczęstują się alkoholem, zanim wsiądą za kierownicę. Policjanci z wydziału drogówki mają nieustannie pełne ręce roboty, ponieważ zatrzymują nie tylko osoby pod wpływem alkoholu, ale także innych środków odurzających. Jeden z zatrzymanych 18-latków zażył narkotyki przed podróżą. Na szczęście policjanci zatrzymali go, zanim doprowadził do poważniejszych zaburzeń w ruchu drogowym.

Pogoda nas nie rozpieszcza. Musimy mieć to na uwadze, gdy wyjeżdżamy na ulicę. Okazuje się bowiem, że oprócz środków odurzających i jazdy niezgodnej z ruchem drogowym. Bardzo często to opady atmosferyczne przysparzają nam wielu problemów. Szczególnie niebezpieczna jest pogoda, która zmienia się tak dynamicznie, jak ostatnio. Słońce wychodzi zza chmur tylko po to, aby za godzinę zaczęło padać.

Alkohol, opady deszczu, wydłużona droga hamowania, jazda niezgodna z przepisami…To wszystko może skończyć się tragedią

W piątek dokładnie 17 września 2021 roku policjanci działający w grupie zajmującej się piratami drogowymi mieli pełne ręce roboty. Prawdopodobnie największym z zatrzymanych ryzykantów był 18-letni kierowca, który poruszał się Laguną. Otóż po zatrzymaniu młodzika policjanci zorientowali się, że powinni przeprowadzić test na obecność narkotyków. Niestety przeczucie ich tym razem nie zawiodło. Badanie wykazało, że młody mężczyzna był pod wpływem środków odurzających. Co więcej, nie zażył jednej substancji. Był jednocześnie pod wpływem marihuany, metaamfetaminy, jak i amfetaminy. Chłopak został skierowany na pobieranie krwi. Na podstawie dokładniejszych wyników usłyszy zarzuty podczas rozprawy sądowej.

W niedziele doszło do kolejnego groźnego wybryku na drodze. Opady atmosferyczne sprawiły, że jeden z kierujących na drodze nie poradził sobie z własnym pojazdem. Dłuższa droga hamowania spowodowana przez wilgotną jezdnię sprawiła, że wypadł z drogi. Jego zdrowiu nic nie zagraża. Jednak po poślizgu uderzył w okoliczną bramę posesji znajdującej się przy drodze. Doprowadził do strat materialnych.