Wiceprezydent Grudziądza zmuszony do przeproszenia bylej dyrektor szkoły

Wiceprezydent Grudziądza zmuszony do przeproszenia bylej dyrektor szkoły

Sąd w Grudziądzu wydał wyrok, zgodnie z którym Szymon Gurbin, wiceprezydent miasta Grudziądz, musi przeprosić Teresę Kessler za swoje słowa na jej temat. Wypowiedź miała miejsce w 2019 roku, podczas programu informacyjnego na antenie telewizji kablowej działającej na terenie tego miasta.

Teresa Kessler pełniła funkcję dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Grudziądzu. W kwietniu 2019 roku straciła to stanowisko. Wyjaśniając ówczesną decyzję, Szymon Gurbin, odpowiedzialny za sprawy edukacji jako wiceprezydent Grudziądza, stwierdził na antenie telewizji Spółdzielni Mieszkaniowej, że zwolnienie Kessler było spowodowane tym, że wyniosła ona prywatne dane uczniów poza teren placówki oraz nie zadbała należycie o ochronę interesów uczniów.

Teresa Kessler uznała te słowa za pomówienie ze szkodą dla jej reputacji i utratą zaufania społecznego wymaganego do wykonywania zawodu nauczyciela. Postanowiła wytoczyć proces sądowy przeciwko Szymonowi Gurbinowi. Sąd przychylił się do jej żądania i nakazał wiceprezydentowi Grudziądza przeproszenie Kessler za swoje wcześniejsze wypowiedzi.