Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wybudowanie nowej siedziby straży pożarnej w Grudziądzu

Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wybudowanie nowej siedziby straży pożarnej w Grudziądzu

Miasto wydało pozwolenie na budowę nowej siedziby straży pożarnej. Wkrótce będziemy mogli spodziewać się tego, że zostanie ogłoszony przetarg na to, kto będzie mógł wykonać ten przybytek i doda do swojego portfolio współpracę z dużym miastem, którym jest Grudziądz. Przygotowano już stosowne dokumenty, które potwierdzają fakt dotyczący tego, że będzie miała miejsce rozbudowa komendy straży pożarnej w Grudziądzu. Dowiadujemy się również o tym, że strażacy w tym miejscu będą mieli do swojej dyspozycji najnowocześniejszą komendę w dosłownie całym regionie. Komendanta straży pożarnej napawa to ogromnym zadowoleniem i nie kryje on swojej radości, gdy wypowiada się o planach budowy.

Wszyscy podkreślają, że była to słuszna i niezwykle mądra decyzja inwestycyjna. Aktualnie czekamy na ogłoszenie oficjalnego przetargu, a następnie po wyłonieniu zwycięzcy tego przetargu będziemy mogli obserwować, jak firma podejmująca się budowy przystąpi do prac. Oczywiście na tak wczesnym etapie inwestycyjnym nie wiemy, kiedy dobiegnie ona końca, jednak miasto zaplanowało, że chcą wyłonić zwycięzcę przetargu jeszcze w tym roku.

Z kolei w Tychach wpływają kolejne oferty związane z przetargiem na budowę placu nieopodal kościoła https://halotychy.pl/2022/05/13/przebudowa-placu-przy-kosciele-w-tychach-wplynely-trzy-oferty-w-ramach-przetargu/.

Cała dokumentacja jest już gotowa, pozostaje rozwikłać sprawę przetargu i obserwować jak jedna z firm rozpocznie prace jeszcze w tym roku!

Władze miasta podkreślają, że proces inwestycji związany z tym przybytkiem już się rozpoczął. Pozostaje im wyłonić firmę, która zajmie się budową. Na początku był też pewne obawy dotyczące przebudowy, o których możemy wspomnieć. Komendant wcześniej nieco obawiał się o to, co z tradycjami, które ludzie pokładają w starym budynku. Czy nie przeminą one z rozbudową nowej siedziby straży pożarnej w Grudziądzu? Mimo wszystko ostatecznie komendant uznał, że wybudowanie nowego i nowoczesnego pod względem technologicznym ośrodka jest dojrzałą i słuszną decyzją, ponieważ dzięki temu straż pożarna w mieście będzie mogła o wiele lepiej przysłużyć się bezpieczeństwu mieszkańców.

Będą tam nowoczesne sypialnie, ogromny garaż, który pomieści sprzęty do ćwiczeń i ekwipunek niezbędny podczas akcji ratowniczych prowadzonych przez strażaków. Wszyscy pracownicy nowej siedziby straży pożarnej cieszą się również ze względu na to, że mają możliwość otrzymania takiego budynku. Jest to dla nich niezwykle ważne, ponieważ do tej pory obawiali się o to, że jeszcze przez długie lata będą musieli resuscytować stary budynek, aby nadawał się do pełnienia służby.