Grupa PGE postanowiła kupić farmę wiatrową pod Grudziądzem, jednak to nie koniec ich inwestycji

Grupa PGE postanowiła kupić farmę wiatrową pod Grudziądzem, jednak to nie koniec ich inwestycji

Po zakupieniu farmy wiatrowej przez PGE pod Grudziądzem i w kilku innych lokalizacjach firma zwróciła uwagę na to, że to wcale nie koniec ich najbliższych inwestycji i dopiero rozpoczynają realizować plan firmy. Na ten moment PGE sfinalizowała już zakup aż trzech farm z elektrowniami wiatrowymi. Z najnowszych informacji dowiadujemy się również o tym, że powoli powstaje farma wiatrowa w Kraśniku https://infokrasnik.pl/2022/03/kiedy-powstanie-farma-wiatrowa-w-krasniku/. Spółka realizuje swój wielki plan polegający na tworzeniu energii ze źródeł odnawialnych. Wartość całej transakcji, którą jak do tej pory zrealizowali, wynosi ponad 940 milionów złotych. To całkiem imponujący wydatek ze strony PGE na tworzenie energii ekologicznej.

Na ten moment z całą pewnością możemy zaznaczyć, że spółka PGE jest liderem na polskim rynku, jeżeli chodzi o tworzenie energii ze źródeł odnawialnych, które możemy uznać za przyjazne środowisku naturalnemu. Największa jak dotąd elektrownia wiatrowa znajduje się pod Radzyniem Chełmińskim. Jednak za kilka lat planują, aby takie elektrownie należące do spółki znajdowały się w większej ilości lokalizacji w naszym kraju.

PGE zainwestowała w aż 32 wiatraki, z czego każdy z nich będzie miał od 2 do 3 MW mocy

Zgodnie z szacunkami, które oficjalnie podaje PGE, taka ilość wiatraków prawdopodobnie wystarczy, aby wyprodukować rocznie aż 240 GWh czystej energii ekologicznej. Taka ilość wytworzonej energii elektrycznej pozwala zapewnić stały dopływ prądu łącznie aż dla 120 tysięcy mieszkańców na terenie Polski. Warto również zwrócić uwagę na to, że połowę tej imponującej liczby energii produkuje farma w Radzyniu Chełmińskim. Jest jedną z największych farm w wiatrowych w Polsce. PGE chętnie chwali się swoimi wynikami, ponieważ jest to nowoczesna technologia, która pozwala na tworzenie energii ekologicznej bez obawy o to, że będziemy negatywnie wpływali na środowisko.

Jak widać, PGE inwestuje coraz więcej funduszy w to, aby zaopatrywać obywateli naszego kraju w energię, która nie pozostawia po sobie zbyt dużego śladu węglowego. Kolejne inwestycje pozwoliły na zwiększenie mocy na aktualnych farmach nawet o 12%. PGE zwraca uwagę na to, że być może wiatr należy do niezbyt stabilnych źródeł energii, jednak jest niezwykle łatwo dostępny, co sprawia, że zwiększanie ilości takich farm w naszym kraju pozytywnie przyczyni się do tworzenia ekologicznej energii elektrycznej niezależnie od pory roku.