Celnicy zlikwidowali nielegalny obiekt świadczący usługi hazardowe

Celnicy zlikwidowali nielegalny obiekt świadczący usługi hazardowe

Dzięki działaniom funkcjonariuszy celno-skarbowych zlikwidowano nielegalny hazard w dwóch lokalach w Grudziądzu. Usunięcie automatów do gier hazardowych okazało się nie lada wyzwaniem, gdyż były one przymocowane do ściany za pomocą kołków. Osobie odpowiedzialnej za zorganizowanie procederu grozi kara trzech lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara pieniężna w wysokości 100 000 zł za każdy automat. W sumie skonfiskowano siedem nieautoryzowanych automatów do gier, wszystkie były sprawne i przygotowane do gry. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy kontrole na miejscu zweryfikowały hazardowe przeznaczenie tych urządzeń.

W obu miejscach nie było personelu, a nielegalne gry hazardowe były kierowane z daleka. Według Katarzyny Orlikowskiej-Maliszewskiej, u jedynej osoby zatrzymanej w tej sprawie znaleziono telefon komórkowy, który służył do zarządzania i nawiązywania kontaktów z klientami.

Grudziądzaninowi zarzucono urządzanie nielegalnych gier hazardowych, za co grozi kara pieniężna lub do trzech lat pozbawienia wolności. Ponadto osobom koordynującym nielegalną działalność hazardową oraz właścicielom lokali, w których użytkowane są nielicencjonowane automaty do gier, grożą kary w wysokości 100 000 zł za każdy aparat!