Poradnia seksuologii w Toruniu

Poradnia seksuologii w Toruniu

Stale wzrastające tempo naszego życia sprawia, że coraz więcej sfer egzystencji wymaga wsparcia specjalistów. Nie mamy wątpliwości, gdzie powinniśmy się udać, gdy nasze ciśnienie jest zbyt wysokie bądź wzrok uległ pogorszeniu. Ale czy wiemy do kogo zgłosić się o pomoc, w przypadku pogorszonych relacji intymnych z partnerem? Poradnie seksuologii to miejsce, w którym rozwiążesz każdy problem z dziedziny seksualności.

„Nie ma żadnego problemu…”

Choć tak chętnie dzielimy się swoim codziennym życiem w sieci, a nagość w mediach nie robi już na nikim większego wrażenia. Nadal krępujemy się rozmawiać na tematy związane z seksualnością człowieka. Niektórzy wolą tego tematu stanowczo unikać, drudzy obracają ważne kwestie w żart. Niestety nadal mało mówi się, o jakie konsekwencjach wynikają z nierozwiązanych problemów na tle seksualnym. Seksuolodzy w swoich publikacjach często piszą o tym jak w nawet najbardziej zgodnych małżeństwach z czasem dochodzi o sytuacji, w których dwoje tak bliskich sobie ludzie przystaje rozumieć się w sferze intymnej. Co istotne nie wynika to z braku miłości. Częstym powodem np. braku wzwodu u mężczyzny jest nadmiar stresu, czy narastająca wokół niego rutyna. Mężczyźni nie chcąc pokazać słabości, nie mówią partnerce o swoich zmartwieniach czy chęci zmian. To zaś skutkuje problemami łóżkowymi, które niestety mogą przełożyć się na relacje między partnerami. Rozwiązaniem jest znalezienie specjalisty, który pomoże znaleźć przyczynę naszych dolegliwości i poszukać najlepszej drogi do uzyskania satysfakcji z seksu.

Poradnie seksuologii w Toruniu

Do niedawna tak specjalistyczne poradnie jak poradnie seksuologii otwierane były tylko w dużych miastach. Wynikało to przede wszystkim z przeświadczenia, że w niedużych miejscowościach ludzie bardziej wstydzą się rozmawiać o problemach seksualnych. Obecnie coraz więcej miast w Polsce oferuje pomoc seksuologa. Również w Toruniu możemy znaleźć placówkę, w której znajduje się poradnia seksuologii www.citomed.pl. Z pomocy specjalisty powinni skorzystać osoby, które zauważają u siebie problemy związane ze sferą intymną. Wykwalifikowani seksuolodzy podejmują pracę z pojedynczym pacjentem, jak i z powodzeniem prowadzą terapię dla par.

Nie wstydź się być szczęśliwym

Choć wiele osób krępuje temat seksu. Należy otwarcie przyznać, że jest to nieodzowny element naszego życia. Problemy mogą zacząć się a każdym z jego etapów. Do poradni seksuologii przychodzą osoby, które obawiają się swojego pierwszego stosunku. Specjaliści pracują z pacjentami, którzy odczuwają zaburzenia preferencji seksualnych, oraz z takimi, którzy cierpią na uzależnienia seksualne. W każdym z tych przypadków wyspecjalizowany lekarz szuka przyczyny i stosując odpowiednią terapię, pomaga pacjentowi pozbyć się problemu. Czasami na pierwszy rzut oka wszystko jest w porządku. Para okazuje sobie uczucia, podejmuję próbę stosunku, jednak któreś z partnerów nie odczuwa satysfakcji z seksu bądź nie potrafi oddać się przyjemności. Bagatelizując problem, zrzucamy winę na złe samopoczucie bądź przemęczenie. Jednak z czasem kłopot może narastać, frustracja prowadzić do kłótni a z czasem nawet do rozstania. Nie wstydźmy się skorzystać z pomocy specjalisty, który wskażę przyczynę naszych dolegliwości. Poradnie seksuologii mogą okazać się drogą do odzyskania szczęścia i spokoju. Pozornie błaha sprawa, może okazać się furtką do smutnych konsekwencji. Szukajmy specjalistów, którzy pomogą nam odzyskać radość i satysfakcję. Sprawdź na www.citomed.pl